Mleko v prahu

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 8. sep 2008 10:26 | ogledi: 3.004 | odgovori: 7

Že nekaj časa nazaj sem kupila mleko v prahu, da bi delala ameriške palačinke, potem pa doma niso bili nič navdušeni in mi je ostala skoraj cela škatla. A imate kakšno dobro idejo, kako ga porabiti? (Za pit nam ni najbolj všeč...)

čoko

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. sep 2008 10:27

rafaelo kroglice Začetnica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. sep 2008 11:19

Jaz ga uporabljam za zmes za vročo čokolado, ki jo dam lubiju v službo, pa za rafaelo, pa za kake druge kremaste kocke,... Lahko pa narediš maso za torte oblačit in krasit iz njega - samo če ga ne marajo, jim tudi ta masa verjetno ne bo všeč. Veri

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

8. sep 2008 12:24

Z mlekom v prahu se naredi tudi masa, za vrtnice za na torto, podobna kot za oblačit torto, seveda pa lahko tudi kakšne druge rožice po lastni domišliji. Ko so posušene jih lepo spraviš v škatlo in ko delaš kakšno torto imaš okraske pripravljene. obdržijo se kake pol leta. patka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. sep 2008 9:42

patka je napisal/a:
Z mlekom v prahu se naredi tudi masa, za vrtnice za na torto, podobna kot za oblačit torto, seveda pa lahko tudi kakšne druge rožice po lastni domišliji. Ko so posušene jih lepo spraviš v škatlo in ko delaš kakšno torto imaš okraske pripravljene. obdržijo se kake pol leta. patka

Patka, po kakšnem receptu?

Tole bi mi še najbolj odgovarjalo...

Sicer pa hvala vsem za odgovore!

čoko

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

11. sep 2008 11:14

Recept za okraske: 20 dag sladkorja v prahu 10 dag mleka v prahu 1 žličko olja topla voda po želji jedilna barva Iz teh sestavin zamesiš maso, ki mora biti precej trda (podobno kot das masa). Ne vem koliko vode gre, ker delam vedno po občutku, ampak saj vidiš, ker če je masa premehka rožice ne stojijo lepo. Iz te mase lahko oblikuješ vse okraske za torto kot so tisti iz marcipana ki jih kupiš v trgovini. patka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. sep 2008 13:51

Hvala lepa, bom probala...

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti